Казкова мозаїка

    Бібліотекарі підготували та провели бесіду "Казкова мозаїка" до 115-річча від дня народження А. Ліндгрен.

 

    Астрід Ліндгрен - всесвітньо відома шведська письменниця, з-під пера якого вийшли такі світові шедеври, як «Пеппі Довгапанчоха», «Малюк і Карлсон», «Брати Левине серце», «Міо, мій Міо». Розповіді Астрід Ліндгрен розраховані на дітей молодших та середніх вікових груп. Як зізналася сама письменниця, метою її творчої діяльності було допомогти дітям, які зазнали на собі неподобство поганого виховання. Казки авторки вселяють в юні серця безмежне тепло і любов, які зазвичай адресуються турботливою мамою своєї дитині. 

    Перші серйозні спроби пера майбутньої знаменитої письменниці припали на роки Другої світової війни. У 1941 році захворіла на запалення легенів її дочка Карін. Щоб внести різноманітність в дозвілля хворої доньки, вона почала вигадувати веселі казкові історії про дивовижну дівчину Пеппі Довгапанчоха.

    Згодом, в 1945-1950 роках, накопичений матеріал перетворився в трилогію книг «Пеппі Довгапанчоха» - тоді письменниця стала редактором маловідомого спочатку видавництва дитячих і юнацьких книг «Рабен і Шегрен». Уже перші публікації принесли їй несподівану славу і популярність.

    Паралельно з історією про Пеппі одну за одною письменниця випускає ще 15 книг, які сьогодні визнані золотою класикою світової дитячої та юнацької літератури. У твори Астрід Ліндгрен цього періоду увійшли казки, оповідання, пісні, п'єси і збірники з ілюстраціями.

    Авторитет письменниці був настільки великий, що до її думок прислухалися перші особи уряду Швеції. Незважаючи на свої можливості, геніальна письменниця жила в маленькій і скромною стокгольмській квартирі, а більшу частину зароблених на продажі книг грошей витрачала на благодійність.


Коментарі