Жага всеосяжності і межа таланту

    


   Напередодні Дня народження письменника бібліотекарі підготовили та провели літературну годину "Жага всеосяжності і межа таланту", та розповіли присутнім про Євгена Гуцало, який народився 14 січня 1937 року в невеликому селі Старий Животів, Вінницька область в родині сільських вчителів.

     Дитинство майбутнього письменника захмарила війна. Але навіть у такий непростий час батьки зберегли невелику бібліотеку і привили йому любов до читання. Перша його книга — Біблія, вона стала для нього згодом втіленням мудрості. Також часто перечитував “Кобзаря” Тараса Шевченка, був зачарований творами Миколи Гоголя, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника.

    З самого дитинства Євген мріяв стати журналістом. Але не пройшов конкурс до Київського університету і через рік вступив до Ніжинського педагогічного інституту імені Гоголя.

    Життєвий і творчий шлях письменника був не простим, але він зробив значний внесок в українську літературу.

   З 1961 року, Євген Гуцало почав працювати в «Літературній Україні», потім у видавництві «Радянський письменник». Працював у редакціях газет на Вінниччині, Львівщині, Чернігівщині

    Перша збірка, яка побачила світ у 1962 році – «Люди серед людей». Після її друку письменника включили до складу делегації молодих літераторів, яка відвідала Францію.

    Після поїздки до Франції видає книги «Яблуко з осіннього саду» (1964), «Скупана в любистку» (1965), «Олень Август» (1966), «Хустина шовку земного» (1966), «Запах кропу» (1969) та інші твори.

   Як наслідок, плідний вінницький літератор Євген Гуцало ввійшов до плеяди українських письменників-шістдесятників.

   На початку 1970-х років виходять друком лірико-психологічна повість «Дівчата на виданні», дилогія «Сільські вчителі» та «Шкільний хліб».

    Поважну частку творчого доробку письменника становлять твори для дітей: «Олень Август» (1965), «З горіха зерня» (1969), «Дениско» (1973), «Саййора» (1980), «Пролетіли коні» (1984). Дві останні книжки удостоєні Шевченківської премії.

    У 1981 р. вийшла друком перша поетична збірка Є. Гуцала «Письмо землі». Далі з’являються книжки віршів «Час і простір» (1983), «Живемо на юрі» (1984), «Напередодні нинішнього дня» (1989). Так рівно через 20 років після першої поетичної добірки «Зелена радість конвалій» повертається письменник до лірики.

    4 липня 1995 року, на 58 році життя, українського письменника-сподвижника Євгена Гуцала не стало.Коментарі