Люблю Україну мою


День Незалежності України - державне свято, яке відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР "Акта проголошення незалежності України", що прийнято вважати датою утворення держави Україна в сучасному вигляді.




Історію України прийнято відраховувати, як правило, з моменту створення Київської держави в IX столітті. 





Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства, що його супроводжував, в XVII столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця XVIII століття, після чого, аж до XX століття, незалежної української держави не існувало.



Після жовтневого перевороту 1917 року в Петрограді в Україні розпочався підйом національного руху, що оформився в "Третій Універсал" Центральної Ради (20 листопада 1917 року) і проголосив Українську Народну Республіку. В Універсалі було проголошено про свободу слова, друку, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари.
З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію, захоплену більшовиками. До квітня того ж року вся Україна була звільнена від більшовицької окупації, однак, по факту, опинилася в німецькій. Розгорнулася громадянська війна і нова хвиля більшовицької інтервенції, яка закріпилася більш як на 70 років прийняттям у березні 1919 року на Всеукраїнському з'їзді Рад конституції "незалежної" Української Радянської Соціалістичної Республіки.
28 грудня 1920 року між УРСР і РРФСР був підписаний "Робітничо-селянський союзний договір про військове і господарське співробітництво", який закріпив залежність УРСР від РРФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише наприкінці XX століття, після розпаду СРСР.



Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року в пам'ять про те, що 16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла "Декларацію про державний суверенітет України". Також 16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла постанову "Про День проголошення незалежності України".
Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила "Акт проголошення незалежності України", який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про День незалежності України". У ній зазначено:
"Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:
1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України".
2. Постанову Верховної Ради Української РСР "Про День проголошення незалежності України від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність".



Коментарі