Прапор країни - це честь України


День Державного Прапора України - державне свято України, присвячене одному з її державних символів - Прапору України. Відзначається щорічно 23 серпня.



На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 "Про День Державного Прапора України" від 23.04.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка № 602/2009 "Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року № 987", яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів. Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України. 
Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією. 
18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою "Про прапор України" фактично надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором починають зустрічати іноземних гостей, складати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, він вивішується в ООН. 
28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову "Про затвердження державним прапором України Національного прапора" (хоча і далі діяла стара Конституція, де як державні описувалися символи колишньої УРСР). В ній зазначається: "Державний Прапор України "являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3". 
На честь свята відбувається здійснення комплексу урочистих заходів, зокрема проведення щороку 23 серпня о 9 годині офіційної церемонії підняття Державного Прапора України в Києві, обласних та районних центрах, інших населенних пунктах України, за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських організацій, політичних партій. 
Звичайні громадяни України та діаспора, підприємства, державні установи та організації вивішують Державний Прапор України.
 



Коментарі