Дивовижні "Каракулі"

Арт-терапія-терапія творчістю.  

У бібліотеці-філії відбулося чергове засідання АРТ - клубу «Світ безлічі шляхів». Заняття проводилося за арт-терапевтичною методикою Д. Віннікотта «Каракулі».

Вперше техніка «Каракулі» була розроблена і описана британським педіатром та дитячим психоаналітиком Д.Віннікоттом в 1925 році.

В даний час методика «Каракулі» має багато модифікацій та описів викладених авторами: М.Бетенскі, Р.Френкель, Л.Лоуі, О.Копитін, В.Оклендер, Л.Лєбедєва, Т.Полуяхтова, П.Піскарьов, В.Суханова, О.Молчанова, Г.Дьоміна та інші.

Різноманітні варіанти методики практикуються в груповій та індивідуальній роботі з людьми будь-якого віку, починаючи з дітей трьохрічного віку.

Техніка «Каракулі» сприяє оптимізації міжособистісного і внутрішньогрупового спілкування, групової згуртованості, розвитку і вдосконаленню комунікативних навичок, налаштовує на прояв взаємної емоційної підтримки.

Техніка «Каракулі» має діагностичну спрямованість і сприяє дослідженню людиною власних почуттів і переживань, а також зняттю м’язових, емоційних напружень, розслабленню.

Техніка «Каракулі» зачіпає сферу творчого потенціалу особистості, звільняє його і тим самим сприяє особистісному зростанню людини, підвищенню її впевненості у власних можливостях.

Під час заняття діти обрали по два олівці різного кольору і швидко намалювали на аркуші каракулі – безладні, безперервні лінії. Далі відбулося обговорення малюнків, що кожен з учасників бачить на своєму малюнку, особливості зображення, вибрані кольори, сюжети і образи. На завершення, кожен з учасників, з допомогою присутніх, складав історію по своєму малюнку, героями якої були зображені на малюнку предмети, явища, істоти, риби, птахи,  рослини, чи тварини. Атмосфера була дивовижна. Діти були в захваті від методики і результатів роботи.








 

Коментарі